Dětské hřiště

Dětská hřiště jsou tím, co dělá naše město živé a hravé.

Míst, kde se mohou děti smát, tvořit a objevovat, není nikdy dost. A právě proto statutární město Třinec a Třinecké železárny ve společném projektu podpoří výstavbu nového dětského hřiště.

O tom, kde přesně vznikne, rozhodnou vaše hlasy.

Rádi bychom vytvořili místo, kde si můžou děti bezpečně hrát, navazovat kontakty, kde se mohou potkávat maminky i celé rodiny, kde se vytvářejí nejen vzpomínky, ale také přátelství. Zároveň chceme, aby toto místo bylo plné radosti a smíchu, prostě aby se těšilo hojné návštěvnosti. Proto o výběru konkrétního místa pro nové hřiště rozhodnete vy a vaše hlasy.

Pojďme společně vybrat lokalitu pro naše nové dětské hřiště!

Vytipovali jsme čtyři lokality, kde může nové dětské hřiště vzniknout. Konečné rozhodnutí však bude na vás.

Vybírat můžete z těchto lokalit:

  • plocha poblíž kruhového objezdu za Via Lyžbice

  • prostor u knihovny

  • dvorana SNP

  • dvorana Boženy Němcové

Hlasování probíhalo od 9. do 26. května 2024. Hlasující rozdělili celkem 290 hlasů a jako vítěze zvolili dvoranu SNP, která v závěru hlasování nabírala na podpoře a nakonec získala 131 hlasů.  

V těsném závěsu s celkovými 123 hlasy skončil na druhém místě prostor u knihovny, plocha poblíž kruhového objezdu za Kauflandem získala 22 hlasů a dvorana Boženy Němcové 14 hlasů. 

Po výběru lokality se začíná pracovat na projektové dokumentaci nového hřiště, na výběru a rozmístění nových herních prvků. Dětem bude nové hřiště sloužit již v příštím roce. 
 

 

Menu